Навіщо треба знати агроному кількість погонних метрів у гектарі?

Зіткнувшись з агрономами-колегами, молодими та посивілими, ми дійшли висновку, що не кожен знає, як правильно розрахувати кількість погонних метрів в одному гектарі. Начебто дрібниця, але насправді погонний метр – це знаряддя праці в голові агронома.

І так «Навіщо треба знати агроному кількість погонних метрів у гектарі?»
• для швидкого та правильне встановлення норми висіву;
• для підрахунку кількості шкідників;
• для визначення зараженості рослин хворобами;
• для ведення обліку зараженості бур’янів у посівах.
Це просто, зручно та ефективно. Таким чином ми виключимо ризик помилок.
Розрахунок кількості погонних метрів в одному гектарі робиться дуже легко.
В одному гектарі 10000 квадратних метрів, ширина міжряддя для зернових та зернобобових – 12,5см, 15см, 20см, 30см, для вузькорядного посіву трав – 7,5см, для просапних культур – 45см, 70см, 140см. Залежно від культури та типу сівалки ширина міжряддя може бути різною.
Щоб визначити кількість погонних метрів в одному гектарі, потрібно 10 000 квадратних метрів розділити на ширину міжряддя. Наприклад :
для зернових з міжряддям 15см, 10000:0,15м=66666 погонних метрів,
для цукрових буряків, картоплі з міжряддям 45см, 10000:0,45м=22222 погонних метрів,
для кукурудзи, соняшника з міжряддям 70см, 10000:0,7м= 14285 погонних метрів.
Тепер, знаючи норму висіву культури на гектар, легко розрахувати кількість насіння на один погонний метр. Наприклад, норма висіву пшениці озимої встановлена в 5,4млн.шт/га. Ділимо норму висіву 5,4млн.шт./га на кількість погонних метрів в одному гектарі 66 666, отримуємо 81 зерно на один погонний метр.
Перевірити кількість висіяних зерен можна за допомогою метра, рулетки, принаймні, за відсутності вимірювальних приладів – на один крок. Для цього потрібно сівалку протягнути за твердим покриттям. Якщо немає такої можливості, необхідно розкопати посіяний рядок та підрахувати кількість зерен на один погонний метр і порівняти з розрахунковою нормою висіву. Можна також піддомкратити сівалку і прокрутити колесо для 1/100га(666 погонних метрів), потім зважити отриману кількість зерен, розділити на масу 1000 насінин і дізнаємося кількість зерен на 666 погонних метрів чи 1 метр. Легко, просто, вірогідно. Особливо точно потрібно розраховувати норму висіву у просапних культур, насіння дуже дороге, урожай залежить від правильного розміщення рослин у рядку, тому без переведення площі в погонні метри не обійтися.
Легко розрахувати заселеність рослин шкідниками через погонні метри, таких як: черепашку, п’явицю, попелицю, лугового метелика та інші шкідники. Пройшли рядком, порахували, записали дані, не треба накидати та тримати рамку.

А ось фото норм висіву насіння основних сільськогосподарських культур?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Кошик