organofoska

Органофоска PK+S результати дослідів

Органофоска PK+S, що це? З чим його куштують?

Зараз агрономами підтверджується доцільність та екологічність безпечність широкого застосування нових органо-мінеральних добрив. Ці добрива мають стимулюючий ефект під час вирощування зернових колосових, олійних та технічних культур, що не забруднюють довкілля. Вони сприяють підвищенню врожайності сільськогосподарських культур, покращенню якості продукції та не впливають на зниження родючості ґрунтів.

Зрозуміло, що застосування речовин стимулюючої дії не може замінити інших складових технології вирощування зернових культур, хоча в окремих випадках дає можливість зменшити кількість внесення мінеральних добрив, що впливає, в першу чергу, на якість продукції. Вони здатні лише активізувати біологічні процеси рослинних організмів та посилити проникливість міжклітинних мембран, що сприяє повнішому розкриттю біологічного потенціалу.

Тобто, органо-мінеральні добрива мають комплексний вплив на культури і їх можна вважати універсальними добривами.  В той самий час органічні сполуки ніколи не замінять мінеральні речовини і навпаки. Відтак, обов’язковою умовою для досягнення максимального результату даного виду добрив є комплексний підхід у використанні  органо-мінеральних та мінеральних добрив, а тому питання дослідження їх використання є надзвичайно актуальними.

«Органофоска PK+S» бакова суміш. 

Ми вже розповідали в попередній статті про це унікальне органо-мінеральне добриво, яке у своєму складі має доступну форму фосфору, а також калій, сірку, амінокислоти, органічні сполуки та багато іншого. Вноситься під посівний обробіток ґрунту  під будь-яку культуру.

Зараз ми розглянемо польові досліди органо-мінерального добрива «Органофоска PK+S» (P2O5 – 35,9%; K2O – 18,5%; SO4 – 0,9 – 1,0%; органічна речовина – 52,9%) у розвитку та формуванні врожайності пшениці озимої.

Досліди проводили на полі Дніпропетровської області де зона помірного зволоження. Попередником пшениці озимої був соняшник. Обробіток ґрунту – поверхневий. Сівба: 15.09.2023. Норма висіву 5,0 млн. шт./га. Ввійшла в зиму в фазу кущення. За цей час опадів випало 44 мм, та сніговий покрив залягав епізодично висотою від одного до чотирьох см, ґрунт був переважно мерзлим.

Добрива: Контроль – Амофос 80 кг/га. Варіант«Органофоска PK+S» 2 кг/га + 12 кг/га карбаміду.

При внесені «Органофоска PK+S» в ґрунт завдяки органічній складовій підвищується вміст мікроорганізмів «аборигенів», їх титр та життєздатність, прискорюється накопичення гумусу, поліпшується засвоєння та ефективність використання мінеральних добрив.

 

Зразки відібрані 26.02.2024

На варіанті досліду під передпосівну культивацію вносили органо-мінеральне добриво «Органофоска PK+S» з нормою внесення 2,0 кг/га з додаванням 12 кг/га фізичної ваги карбаміду шляхом приготування маточних розчинів згідно з рекомендаціями виробника, за наступною схемою:

1. При використанні причіпного обприскувача без розчинного вузла:

–    в ємність  на  фільтраційну сітку  викласти необхідну кількість бакову суміш  «Органофоска PK+S», 6 кг + живильний комплекс для мікроорганізмів у ґрунт 0,5 л; –    промити все водою до повного об’єму.

2. При використанні самохідного оприскувача з розчинним вузлом слід приготувати маточний розчин:

–     в ємність влити 15 – 20 л води; – додати 1 кг «Органофоска PK+S»; – ретельно  перемішати. (Це маточний розчин!).  

Потім приготування робочого розчину:  – в ємність  оприскувача влити маточний розчин; -додати живильний комплекс для мікроорганізмів у ґрунт (6 кг+0,5 л); -додати води до повного об’єму.

 Норма витрати робочого розчину 100-300 л/га.

Біометричні показники розвитку пшениці озимої

Варіант Висота Довжина кореня Кількість коренів, шт. Кількість коренів, шт. Кількість, шт Кількість, шт
  см см перв. втор. листків стебел
Контроль 13,49 7,74 4,50 1,10 4,94 1,90
Органофоска PK+S 14,32 8,69 4,70 1,90 6,70 2,60
% +5,8% +10,9% +4% +42% +26% +27%

Після проведення біометрії зразків, ми встановили, що на першому етапі розвитку рослин спостерігалось більш ефективне живлення на варіанті  «Органофоска PK+S» 2,0 кг/га. Важливо відзначити, що візуально зразки виглядали майже однаково, проте не слід забувати про те, що на контролі вносили Амофос у кількості 80 кг/га.

Таким чином, при вирощуванні пшениці озимої на ґрунтах, які мають високу природну родючість і характеризується середнім вмістом рухомих форм поживних речовин, доцільним є застосування в технології органо-мінерального добрива «Органофоска PK+S» 2,0 кг/га з додаванням 20 кг/га карбаміду під передпосівну культивацію.

Ми будемо продовжувати моніторити розвиток пшениці та обов’язково представимо остаточні висновки. Слідкуйте за нами приєднатися до нашого каналу в Viber “Аграрні Таємниці”.

Органофоска PK+S це універсальне добриво, яке застосовується для вирощування сільськогосподарських, городніх та декоративних культур.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Кошик