Догляд за рослинами потребує систематичного спостереження за їхнім розвитком. Серед заходів із підтримання повноцінної життєдіяльності культур виділяють технологію застосування робочих розчинів, засобів, що протистоять шкідникам і захворюванням. Додатковим заходом слугує приготування маточного розчину, що містить комплекс добрив.
Правильно приготований розчин це вже 50% успіху, а решта 50% від дотримання правил внесення.
Обробка рослин готовими сумішами передбачає використання пластикових ємностей та інноваційного обладнання для сільського господарства.
Робочий розчин для сільського господарства
Засіб вимагає підвищеної уваги до приготування, оскільки препарати часто не розчиняються повністю, залишаючи на стінках ємності осад. Також неправильне дозування і приготування не за схемою тягнуть за собою відсутність очікуваного ефекту від застосування пестицидів.
Незважаючи на випуск готових хімічних наборів для зрошувальних комплексів, бакові суміші не втратили актуальності. Послідовне додавання елементів у зрошувальні ємності значно підвищує собівартість урожаю. Вдається більш ефективно і точково боротися зі шкідниками, одночасно постачаючи культурам поживні речовини.
Під час змішування компонентів слід перевірити їхню сумісність. Наприклад, бор не можна змішувати з олійними добавками, а цинк і марганець з калієм.
Перевіряємо сумісність
Попередньо препарати слід перевірити на фізичну сумісність. Для цього їх відповідно до норм витрати поміщають у мірні ємності однакового об’єму, готують робочі розчини, які потім поєднують в одній скляній ємності, перемішують і дають відстоятися 30 хвилин. За станом суміші візуально визначають сумісність. Пошаровий розподіл робочої рідини, утворення піни і осад, що випав, свідчать про фізичну несумісність. При цьому будь-яка комбінація компонентів, яка пошарово розподіляється протягом 30 хвилин, але легко змішується під час повторного перемішування, може бути використана за умови постійного перемішування в баку обприскувача.
Пам’ятайте!!!
Хімічна несумісність виникає, коли деякі продукти, незважаючи на їх фізичну сумісність, не можна використовувати разом. Це пояснюється тим, що вони проявляють антагоністичну взаємодію пестицидів, що зменшує ефективність обробки. Проте, існує також певний ступінь синергізму, який може бути корисним, дозволяючи зменшити дози препарату. Варто пам’ятати, що, підсилюючи взаємодію один з одним проти шкідливих організмів, препарати можуть також впливати сильніше на небажані об’єкти. Хімічна несумісність продуктів стає помітною лише після їх застосування, коли з’являються візуальні ознаки шкоди, і виправити ситуацію стає неможливо. Тому важливо ретельно вивчити інформацію про хімічну несумісність, яка зазвичай наведена на етикетках або інструкціях з використання продуктів.
І так, як приготувати робочий розчин?
Найвідповідальнішою операцією в агротехніці є приготування робочих розчинів, засоби для цього підбирають з особливою увагою.
Насамперед звертають увагу на якість води, температура якої має бути від +10 до +16 градусів. Ступінь кислотності рідини перевіряють спеціальним рН-метром, рівень рН не має перевищувати 7. Якщо показник більший, рідину слід підкислити.
Спочатку бак заповнюють наполовину, далі додають дозу пестицидів чи інших компонентів. Бак заливають водою, залишаючи місце для поверхнево-активних речовин (ПАР), якщо їх планують додати. Готову рідину слід використати того ж дня.
Порядок спільного використання концентратів емульсій і порошкоподібних препаратів
Бак обприскувача заповнюють водою на 2/3 своєї вмістимості. Потім, маточний розчин готується окремо з порошкоподібного препарату в невеликому контейнері. Після струшування препарату і постійного перемішування через фільтр, його вливають у бак з водою. Після цього, розрахункова кількість препарату на основі концентрату емульсії додається до баку, який доливається водою до досягнення необхідного об’єму, і все перемішується.
Це важливо знати!
Усі розчини пестицидів слід використовувати в день їхнього приготування, а суспензії – одразу ж після приготування.
Пропонуємо відвідати наш Аграрний інтернет-магазин та обрати якісні засоби захисту рослин, мікродобрива.