І так, найкращим індикатором для внесення елементів живлення є картина на полі. За станом рослин озимої пшениці потрібно стежити майже щодня.
Внесенням азоту, фосфору та калію процес живлення не обмежується. Тому рослині, крім основних елементів, потрібні також мезоелементи – сірка, кальцій, магній і мікроелементи – мідь, марганець, цинк, залізо, бор, молібден, кобальт. Живлення рослин озимої пшениці має бути збалансованим. Під час внесення мезо- і мікроелементів необхідно виходити з агрохімічної картограми ґрунтів (звісно, якщо вона є).
Ми маємо в Україні різновиди ґрунтів багаті на вміст заліза, інші багаті на кальцій, треті – на марганець. Тому на різних видах ґрунтів потрібне внесення різних мікроелементів. Потреба рослин озимої пшениці з розрахунку на 1 тонну врожаю (зерно+солома) становить за мезоелементами: сірка – 4,4 кг, кальцій – 3 кг, магній – 3 кг, за мікроелементами: мідь – 10 г, марганець – 70 г, цинк – 52 г, бор – 25 г, залізо – 137 г, молібден – 1,5-5 г, кобальт – 1,1 г.
- Під час внесення сірковмісних добрив виходити треба з кількісного співвідношення сірки до азоту як 1:8,5.
- При внесенні кальцієвих і магнієвих добрив необхідно бути обережними, обов’язково розрахувати оптимальну потребу в даних видах добрив.
- Кальцій і магній мають властивість впливати на засвоюваність фосфорних добрив. Усе взаємопов’язано.
- Мідь забезпечує процеси дихання рослини та стимулює обмін речовин.
- Бор дуже впливає на запилення рослин.
- Мікроелемент марганець збільшує кількість колосків озимої пшениці на 49%, а цинк за цим показником доходить до 53%. Зазвичай більшість видів ґрунтів мають низький вміст міді, цинку, бору, молібдену, марганцю. Знаючи винос мезо- і мікроелементів з урожаєм, можна легко спланувати потребу у внесенні.
Коли вносити?
За вмістом кобальту зазвичай складається позитивний баланс. Мідь, цинк, марганець, магній, залізо – по фазі кущіння. Сірка необхідна в період активного росту, тобто у фазу стеблування та у фазу формування й наливу зерна озимої пшениці. Бор і молібден позитивно впливають на процеси запилення та запліднення, тож внести їх краще по флаговому листку – колосіння, але до фази цвітіння.
Які мікроелементи вносити? Визначитися потрібно на місці, з урахуванням вмісту мікроелементів у ґрунті та стану рослин озимої пшениці на полі.
А, які мікродобрива краще вносити? На цей час є величезний вибір мікродобрив, як комплексних, так і монодобрив. У виробника є широкий вибір за ціною і якістю. Головним критерієм під час вибору має бути ефективність мікродобрива. Застосування мікродобрив дає змогу збільшувати врожайність озимої пшениці від 2 до 7 ц/га.
Мізерні витрати на придбання мікродобрив окупаються. Тож, шановні виробники, не нехтуйте цим ефективним прийомом.
Ми пропонуємо збалансовані мікродобрива зі стимулювальними властивостями:
1. ГРІН СТАР бакова суміш – регулятор + імуностимулятор росту рослин широкого спектра дії.
2. ЕндоБор бакова суміш – комплекс мікро- і мезоелементів на основі полімерів з антиоксидантною речовиною для позакореневого підживлення сільськогосподарських культур, які відчувають нестачу бору. Підвищує стійкість до стресових факторів (до перепаду високих і низьких температур), підвищує врожайність культури і його якість.
3. ЕндоЦинк бакова суміш яка містить цинк в комплексі з макро- та мікроелементами на основі плівкоутворюючого регулятора росту рослин.
4. Регулятор росту рослин ДЕЙМОС це унікальний препарат, який багат на комплекс мікроелементів і має дуже багато властивостей. Він використовується для інкрустації насінь, для некореневого живлення, як деструктор.
5. МАРС-EL – унікальний препарат, що володіє одночасно декількома властивостями: прилипач, регулятор росту, стимулятор, кріопротектор, адаптоген, бактерицид.
Переходьте за посиланням на кожен препарат, вивчайте властивості, способи застосування та замовляйте!!!