ЄвроЛайтінг фото

Соняшник під ЄвроЛайтінг або технологія Clearfield®.

Соняшник, вирощений за допомогою технології Clearfield® або під ЄвроЛайтінг, є високоврожайним і не є генетично модифікованим.

Clearfield® являє собою унікальну комбінацію гербіциду та стійких до нього високоврожайних гібридів.

Гібриди для системи Clearfield® отримані традиційним способом селекції без застосування генної інженерії, вони не є генетично модифікованими рослинами.

Технологія  Clearfield® застосовується в усьому світі на мільйонах гектарів. Вона дає змогу аграріям отримувати високоякісний урожай і ефективно бореться проти бур’янів одним обробітком до кінця вегетації за умов найвищої засміченості, за найскладніших погодних умов, за будь-якого способу обробітку ґрунту.
Технологія Clearfield® – це унікальна комбінація гербіциду ЄвроЛайтнінг® та високоврожайних гібридів соняшнику, стійких до цього гербіциду.
Гербіцид складається з двох основних компонентів – Імазамокс (33 г/л) + Імазапір (15 г/л).
На ринку є дуже багато аналогів цього препарату такі як: Імпекс Дуо, Імпреза, Генезис та інші.

ЄвроЛайтінг призначений для знищення широкого спектра бур’янів на соняшнику за допомогою післясходового обробітку у виробничій системі Clearfield ®. Гербіцид ЄвроЛайтнінг® має системну дію на однорічні та багаторічні дводольні та злакові бур’яни, в т. ч. на амброзію, осоти, канатник, а також вовчок.

Clearfield® – це перша унікальна можливість знищення широкого спектра бур’янів за допомогою післясходової обробки гербіцидом із гнучкими строками застосування.

Механізм дії

Препарат інгібує фермент ацетолактатсинтазу (ALS). Цей фермент є тільки у рослин і бактерій, його немає у тварин. ALS є каталізатором біосинтезу амінокислот: валіну, лейцину та ізолейцину. Інгібування ALS блокує синтез білка, що, своєю чергою, призводить до загибелі бур’янів.

Увага! ЄвроЛайтнінг® застосовувати тільки на гібридах соняшнику Clearfield®(так звані під Євролайтінг)!

Основні переваги даного препарату включають:

  • Ефективність проти всіх видів бур’янів, включаючи вовчок, без необхідності використання різних препаратів;
  • Можливість використовуватися в системах з мінімальним або нульовим обробітком ґрунту;
  • Простота та гнучкість застосування, що дозволяє використовувати препарат у різних умовах і на різних культурах;
  • Економія ресурсів завдяки використанню одного універсального препарату замість кількох спеціалізованих.

Терміни застосування.

Рекомендується провести обприскування посівів на ранніх стадіях росту бур’янів, коли вони мають 2-4 листки, а у культури – 4-5 справжніх листків. Рекомендована норма витрати гербіциду становить 1,0-1,2 літра на гектар. Є деякі обмеження щодо сівозміни: пшеницю та жито можна висівати не раніше, ніж через 4 місяці, а люцерну, сою, ячмінь, овес, кукурудзу та горох – через 9 місяців. Картоплю, томати, тютюн, цибулю, просо, салат та соняшник, огірки та моркву можна висівати через 19 місяців, а цукрові та столові буряки та ріпак – через 26 місяців. Витрата робочої рідини становить 300 літрів на гектар. Важливо пам’ятати, що не рекомендується застосовувати гербіцид у сумішах з рідкими добривами та мікроелементами.

Увага!

Більшість сільськогосподарських культур, включаючи звичайні сорти та гібриди соняшнику, є дуже чутливими до препарату ЄвроЛайтінг. Його застосування може призвести до сильного пригнічення або повної загибелі рослин. Після обробки гербіцидом ЄвроЛайтінг або аналогів, необхідно утримуватися від механічних обробок міжрядь протягом принаймні 10 днів. На посівах з мінімальним або нульовим обробітком ґрунту та з великою кількістю рослинних залишків можливе зниження ефективності гербіциду ЄвроЛайтінг.

Щоб запобігти пошкодженням наступних культур через залишки препарату ЄвроЛайтінг в обприскувачі, необхідно безперервно промивати бак і всі вузли після обробки за такою схемою:

Спочатку злити залишки робочої рідини з бака обприскувача, потім повністю заповнити бак і всі шланги чистою водою на протязі не менше 10 хвилин. Потім злити всю воду з обприскувача і переконатися візуально, що на стінках бака немає жодних залишків препарату. Якщо залишки присутні, повторити процедуру ще раз.

Частково наповнити бак чистою водою і додати нашатирний спирт (з щонайменше 3% аміаку) у пропорції 1 л на 100 л води. Промити усі навісні частини за допомогою отриманого розчину, а потім повністю заповнити бак чистою водою. Дати рідині відстоятися протягом 15 хвилин, потім знову пропустити цей розчин через усі шланги і форсунки. Злити розчин. Зняти форсунки і сита і промити їх ще раз в аміачному розчині в окремій ємності.

Повторити процедуру 2 рази.

Ретельно промити бак чистою водою протягом 5 хвилин, пропускаючи воду через усю систему.

Увага: Будьте обережні при використанні засобів захисту рослин. Завжди читайте інструкцію на етикетці та інформацію про препарат перед застосуванням.

Наша компанія пропонує аналог Імпекс Дуо, Генезис.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Кошик