runok zemli

ВАР просить владу України лімітувати купівлю сільськогосподарських земель/Джерело АПК-Інформ 3 серп. 2023р.

Всеукраїнська Аграрна Рада виступає проти підвищення ліміту допустимого обсягу землі у власності однієї особи з поточних 100 до 10 тис. га, проте не заперечує допуску до ринку юридичних осіб, оскільки згідно із Земельним кодексом України власниками таких можуть бути лише громадяни України. Про це йдеться у відповідному зверненні асоціації до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, голови ВРУ Руслана Стефанчука, голови профільного комітету з питань аграрної та земельної політики Олександра Гайду та міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського, повідомила 2 серпня пресслужба ВАР.

Як зазначається у зверненні, законодавчі зміни умов обігу в Україні земель сільськогосподарського призначення, які передбачені з 2024 р., є недоцільними в умовах, коли українські аграрії постійно зазнають фінансових та фізичних збитків через заблоковані порти, знищені виробничі потужності, обстріляні та заміновані поля.

«Новим викликом для вітчизняних аграріїв стає наступний етап земельної реформи, який почнеться з 2024 року. Нагадаємо, що з наступного року ліміт на обсяг сільгоспземлі «в одні руки» збільшується з поточних 100 до 10 тис. гектарів та буде дозволено продаж землі юридичним особам. В умовах, коли вітчизняні агровиробники вже другий рік поспіль працюють повністю в збиток через наявні логістичні проблеми та низьку ціну на аграрну продукцію всередині країни, збільшення цього ліміту не принесе жодної практичної користі для малих та середніх агровиробників. Вони просто не мають коштів на купівлю земель», – вважають у ВАР.

На думку асоціації, фактично таке збільшення ліміту земель у власності, за поточних умов, може бути вигідним лише тим компаніям, які мають можливість отримати фінансування за кордоном, шляхом залучення кредитів, випуску облігацій тощо, тобто незначній кількості аграрних компаній. Решта агровиробників залишаться позбавленими такої можливості як мінімум до кінця війни.

«Враховуючи це, ВАР пропонує залишити до кінця війни та ще на два роки після перемоги ліміт у 100 га в одні руки як для юридичних, так і для фізичних осіб», – резюмується у зверненні.

Дивиться наступне…

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Кошик