Комісія Європейського союзу оголосила, що знищувач бур’янів Гліфосат схвалений в ЄС ще на десять років, однак – з новими вимогами та обмеженнями. Про це повідомляє УНН із посиланням на швейцарський новинний портал Swissinfo.
Деталі
В Європейському союзі продовжили дозвіл на використання гербіциду Гліфосат до 2033 року, але застосування засобу для знищення бур’янів у майбутньому буде залежати від деяких умов. Зокрема, європейські фермери повинні підтримувати буферні смуги шириною не менше п’яти метрів. Держави-члени організації також повинні мати можливість обмежувати кількість і частоту вживання препарату.
Слід зазначити, що країни ЄС раніше обговорювали дозвіл на використання гліфосату, але не було достатньої більшості ні за, ні проти подальшого схвалення. Разом з тим, голосування вимагало кваліфікованої більшості з 15 із 27 країн ЄС, щоб підтримати або заблокувати пропозицію. У зв’язку з тим, що країни так і не змогли прийти до чіткої заяви, за справу взялась Комісія ЄС, яка врешті-решт самостійно прийняла рішення.
Довідково
Гліфосат – це гербіцид, який широко використовується в усьому світі для знищення бур’янів. Він був представлений на ринку в 1970-х роках компанією Monsanto під торговою назвою Roundup, хоча багато інших виробників також випускають препарати на основі гліфосату.
Гліфосат знаходиться в центрі суперечок і дискусій через стурбованість з приводу його можливого впливу на здоров’я людини і навколишнє середовище. Серед іншого, існують суперечки щодо того, чи може гліфосат бути канцерогенним.
Разом з тим, комплексне розслідування, проведене Європейським агентством з безпеки харчових продуктів (EFSA), нещодавно не виявило жодних неприйнятних небезпек, але вказало на прогалини в даних у кількох сферах. Зокрема, є аспекти (щоправда остаточно не з’ясовані), які включають харчові ризики для споживачів та оцінку ризиків для водних рослин. Щодо охорони виду наявна інформація не дозволяла зробити чітких висновків.
Наразі відомо, що продукт в основному використовується в сільському господарстві для очищення полів від бур’янів перед посівом сільськогосподарських культур.
Виробник Bayer відкидає підозри, що цей гербіцид є канцерогенним, але компанія зіткнулася з численними судовими позовами в США. У деяких випадках Bayer доводилося виплачувати високі компенсації, але також вигравати суди.
Джерело статті: www.unn.com.ua
Приєднуйтеся до нашого Viber-каналу “АгроНовини та Пропозиції”, щоб завжди бути в курсі останніх новин та актуальних пропозицій на ринку сільського господарства.